Doporučení

Mrkněte na zážitky z cest. Potkali jste se také se Sovičkou. Napište nám Váš zážitek. KLIKNĚTE ZDE!

Děkujeme panu Frantovi:

„Děkuji, děkuji vám všem,kteří jste dokázali zorganizovat takové užitečné kurzy, které nám na jedné straně přibližují nové informační technologie, nad kterými bohužel mnozí z našich vrstevníků zlomili hůl a na druhé straně naopak oddalují neustálé pokusy alzheimera vlísat se do naší společnosti seniorů.
Náš lektor Tomáš Hubálek je pan profesionál, s úžasným vztahem k posluchačům, které naprosto zaujme svým přístupem, trpělivostí, kreativitou ale i nezbytným drobným odlehčením, proloženým úsměvem. To vše dokáže v nesourodé skupině rozdílně znalých a navíc rozdílně chápajících seniorů.“

František Kraml

Děkujeme paní Mileně

Vážený pane radní,

Ráda bych touto cestou poděkovala za to, že Praha 10 podporuje projekt Moudrá Sovička zaměřený na pomoc seniorům s novými technologiemi. Dozvěděla jsem se o možnosti využití této služby na podzimní schůzi Svazu důchodců ČR a dojednala jsem si telefonicky návštěvu  tuto středu. Ing. Hubálek mi jednak profesionálně provedl úpravy na notebooku a dále  jsem od něho získala i řadu zajímavých informací a rad. Věřím, že Praha 10 bude i nadále Moudrou Sovičku podporovat, neboť poskytování služeb za  jejich finanční spoluúčasti považuji za nejlepší způsob pomoci seniorům.

S pozdravem

Milena Horčicová

Od paní Jaroslavy

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou vyjádřit svoje velké poděkování nejprve spolku Moudrá sovička, z.s. Při zařizování mého nového občanského průkazu na MČ Praha 13 jsem se totiž náhodně dověděla o možnosti využití pomoci tzv. hodinového ajťáka. Tu poskytuje jmenovaný spolek seniorům 60+ právě ve spolupráci s MČ Praha 13, která se na ni i finančně podílí. Protože jsem v tu dobu řešila problémy se svým počítačem, nabídka pomoci mne zaujala a okamžitě jsem ji využila. Domluvila jsem si termín a v krátké době mne pak doma navštívil Ing. Tomáš Hubálek. Ten mi ochotně pomohl vyřešit veškeré mé otázky, související s užíváním počítače. Panu Hubálkovi velmi děkuji za ochotu, vstřícný a seriózní přístup, jeho pomoci jsem pak využila opakovaně.

MČ Prahy 13 samozřejmě také patří mé poděkování za dobrý a přínosný nápad při pomoci seniorům 60+. Vážím si toho, protože v době moderních technologií, kdy je většina komunikace mezi občany a institucemi vedená převážně elektronickou cestou, je taková pomoc pro seniory určitě vítaná.

Ještě jednou velké poděkování všem, kteří se na realizaci této pomoci seniorům účastnili. Přeji všem hodně úspěchů v jejich dalších aktivitách, děláte dobrou věc, za kterou Vám patří mé díky.

S pozdravem

Jaroslava Šťovíčková, Praha 13

Od pana Honzy

DOBRÝ DEN.CHTĚL BYCH PODĚKOVAT VAŠÍM PRACOVNÍKŮM,KTEŘÍ JSOU VELMI SLUŠNÍ A OCHOTNÍ.BYL JSEM VELMI SPOKOJEN.VÁŽÍM SI VAŠÍ SLUŽBY.LORENZ.

Od paní Heleny

Vážení přátelé,

dovolte, abychom poděkovali, že pro nás organizujete kurzy na počítače a tablety/chytré telefony. Zvláštní poděkování patří našemu lektorovi panu Tomáši Hubálkovi z Moudré sovičky.
Získáváme díky jemu spoustu užitečných znalostí a tak se můžeme snažit držet krok s dobou a být „gramotní “ v oblasti , která je pro mladou generaci už samozřejmostí. Je úžasné, s jakou trpělivostí, empatií a profesionalitou pan Hubálek zvládá znalostmi tak nesourodou skupinu důchodců.

Za výuku jsme velmi vděční. Helena.

Od paní Vlasty

Moc děkuji za Vaši službu ajťáka. V pátek byl u mě pan Hubálek – dotazy,které jsem měla, vyřídil ku mé spokojenosti. S radostí jsem tuto službu uvítala. Inzerát jsem našla v Radničních novinách- Praze 3. Určitě Vás budu propagovat.

Děkuji Náchodská Vlasta, Praha 10

Od paní Věry

Dobry den,

Z odberu novinek, ktere mi Praha 6 zasila, jsem se dozvedela o akci Hodinovy ajtak pro seniory a prihlasila jsem se na tuto akci. Prisel ke mne domu pan Tomas Hubalek, ktery velmi odborne a trpelive zodpovedel veskere me otazky tykajici se pouzivani tabletu. Byla jsem opravdu velmi spokojena.
Tato akce je myslim velmi dulezita. Umozni nam seniorum zdokonalit se v pouzivani modernich technologii.
Chci touto cestou vyslovit svuj vrely dik p. Hubalkovi za jeho ochotu a profesionalni pomoc a Praze 6 za usili a financni prostredky, ktere vynalozila na tuto akci jakoz i dalsi akce ve prospech senioru.
Se srdecnym pozdravem
Mgr. Vera Francesconiova, Praha 6

Od paní Mileny

Vážený pane radní, ráda bych touto cestou poděkovala za to, že Praha 10 podporuje projekt Moudrá Sovička zaměřený na pomoc seniorům s novými technologiemi. Dozvěděla jsem se o možnosti využití této služby na podzimní schůzi Svazu důchodců ČR a dojednala jsem si telefonicky návštěvu  tuto středu. Ing. Hubálek mi jednak profesionálně provedl úpravy na notebooku a dále  jsem od něho získala i řadu zajímavých informací a rad. Věřím, že Praha 10 bude i nadále Moudrou Sovičku podporovat, neboť poskytování služeb za  jejich finanční spoluúčasti považuji za nejlepší způsob pomoci seniorům.

S pozdravem, Ing. Milena Horčicová, CSc.

Od paní Jany:

Dobrý den. Využila jsem možnost porady s počítačem u mne doma a Tomáš Hubálek mi pomohl, poradil s počítačem a i s Tabletem a bylo by možné ještě i nadále použít této možnosti, byla bych moc ráda i v příštím roce, spoustu toho ještě neznám. Děkuji moc a přeji krásné Vánoční svátky a  mnoho dobrého v Novém roce. Děkuji. Jana Kořánová, Praha 8

Od paní Vilmy:

Měla jsem štěstí že se mi do rukou dostal  leták o probíhající akci Moudré sovička pomoci seniorům  s prací s počítačem která je podporovaná Městskou části Praha 8. A měla jsem štěstí že mne  ujal pan Tomáš Hubálek který se mi trpělivě věnoval. Chci ještě jednou poděkovat za možnost se kurzu zúčastnit a byla bych moc ráda kdybych mohla v příštím roce pokračovat. Přeji  pohodové prožití  Vánočních svátku a úspěšný rok 2017.
S pozdravem Vilma Kubová

Od Paní Štoskové

Spolku „Moudrá sovička“,
chci vyjádřit poděkování panu Hubálkovi za vztřícnou pomoc při úpravách programu na počítači. Jeho jednání, klidné a trpělivé, se starší osobou je příkladné. Zdravím a ještě jednou díky.

Štosková,  Praha 10.

Od paní Heleny

Dobrý den pane Hubálku,

chci Vám ještě jednou poděkovat za Vaší laskavou pomoc při řešení problémů s počítačem. Velice jste mi pomohl, vážím si Vaší práce a děkuji Vám.

Budu se těšit na další spolupráci, zdraví.

Od paní Hany

Pan Tomáš Hubálek byl u mne v pondělí 17. 10. a odpověděl všechny moje dotazy a pomohl mi se vším co jsem nechápala či čemu jsem nerozuměla. Jeho přistup byl velice profesionální a i já laik na internet jsem vše pochopila velice dobře. Mohu pouze doporučit jeho kvalifikaci a schopnost vysvětlování a pomoci dříve narozeným pochopit internet a v mém případě IPad. Velké díky a určitě vašich služeb využiji kdykoliv budu mít jakékoliv dotazy. S díky Helena Hrubá.

Od paní Magdy

Dobrý den, dovolte mi abych poděkovala Vašemu sdružení, za nápad kterým vznikl. Dnešního dne mě navštívil na moji zoufalou žádost Váš kolega p.Tomáš Hubálek. Velmi děkuji, že existují takoví lidé-odborníci a že pomáhají takovýmto způsobem nám nesmělým nebo neznalým a bezradným seniorům. Opravdu moje první dvouhodinovka byla úžasným a poučným začátkem. Budu se těšit na další a budu vřele doporučovat všem mým známým. Děkuji a přeji vše dobré ve Vaší další velmi záslužné práci, a mnoho úspěchů i při výběru takových příjemných lidí jako byl p.Tomáš Hubálek od kterého jsem se dověděla i o dalších Vašich záslužných činnostech a možnostech využití.
S pozdravem Magda

Od paní Anny

Od paní Anny. Učinila jsem objev – z mobilu jsme spolu nahráli jen moje fotky, tedy ty, co jsem fotila já, nebo byly foceny mým mobilem. Zaslané přáteli se nenahrály! tak jsem to zkusila sama, ve phonu příslušnou rubriku našla a nahrála i ty zaslané!!!! Byla jsem hrdá, samozřejmě, doufám, že to nezapomenu. Mnohokrát děkuji ještě jednou vašemu ajťákovi a přeji vám hodně úspěchů a zdárné vzkvétání Richarda i užitečné společnosti!

Od paní Novákové

Před asi měsícem jsem si dohodla s Ing. Hubálkem z “ Moudré sovičky „konsultaci k používání nového dotykového mobilního telefonu.Ani při koupi jsem nečekala ,že je to vlastně počítač a jsou nutné úpravy pro to ,aby se zbytečně neplatilo za obnovování dat ,pokud telefon nevyužívám 24hod. a ve všech dovednostech ,které nabízí.A pokud má člověk tento telefon poprvé jako mnoho nás starších,tak to chce“učitele“ nebo alespoň nějakou poradu.Pan ing.  mi věnoval čas na vše co jsem potřebovala vědět i mi nastavil telefon pro mé potřeby. Ráda jsem si zaplatila čas,nutný na tuto práci a mohu to vřele doporučit i nejen seniorům,ale i mladším.

Prodejci telefonů nemají tolik času a rádci u operátorů se snaží poradit,ale spíše sledují zájmy společnosti,pro kterou pracují.
Ztratila jsem minimum času proti tomu,který by mne to jinak stálo.
Pokud nemáte doma děti,či partnera znalé nových technologii ať počítačů tak telefonů všech druhů a ochotných se Vám věnovat,tak navštivte Moudrou sovičku-je možné telef. objednání a nebudete litovat.Můj telefon bych prodala hned a nebo zahodila,teď je můj kamarád.
N. Nováková, Praha

Od paní Štěpánkové

Dobrý den,

jsem seniorka, ale  PC a internet mi není úplně cizí. Ráda si hraji s výpočetní technikou a tak se trochu starám o své vzdělávání v tomto směru. Do nesnází jsem se dostala, když jsem začala přeinstalovávatWin7 na Win10 a zpět. Hledala jsem pomoc, až mi Google našel stránky neziskové organizace Moudrá Sovička. Napsala jsem tam a přitom jsem okamžitě ocenila tuto cestu, protože mi pomohlo už jen to, že jsem musela podstatu problémuvymezit a definovat. Od MS, konkrétně od pana Hubálka, jsem dostala moudrou radu a od té chvíle jsem s nimi ve stálém spojení. Mám tu výhodu, že jsem z Prahy a mohu je navštěvovat v jejich centru. Obrátila jsem se na pana Hubálka také se změnou nastavení uživatelských účtů a se zálohováním Windows na externí disk.Řešili jsme spolu problémy s napájením notebooku a externího disku a po dobu, kdy byl NB v servisu, mi MS zapůjčila náhradní tablet. Dále jsme vyřešili platby kartou na PayU. V současné chvíli se těším, že mi pomohou se zálohovánímpočítače na cloud.

Děkuji touto cestou panu Hubálkovi za vstřícnost a účinnou pomoc,

V Praze dne 14.9.2015                                                                 Zuzana Štěpánková

Od paní Procházkové

Abych se přiznala, když jsem Sovičku našla na netu, ani jsem nevěřila, děkujiže mi někdo pomůže – krom psaného názoru stylem „co by, kdy by…“. Muselo to být na dálku, jsem z Olomouce. Ale povedlo se projít přes všechna úskalí a hlavně díky panu Tomášovi, který má trpělivost s lidmi, kteří se bojí do počítačové techniky zasahovat.
Všichni naši přátelé již byli seznámeni s existencí vaší společnosti a budou jistě šířit dál, protože je toho třeba, nás méně znalých , je jistě více než dost – nejsme experti, jsme jen uživatelé.
Děkuji a přeji vše dobré Jana Procházková Olomouc

Od pana Jahna

Dobrý den byl jsem moc spokojen s přístupem a ochotou Hubalka. Děkuji a doporučim všem znamým. s pozdravem Jahn

Od paní Pivoňkové:

Moc Vám, pane Hubálku, děkuji za trpělivost a ochotu věnovat se mi celkem několik hodin po telefonu a hledat příčinu závady internetu, a to i v noční době, kdy jsem jedině měla volno. Velice si toho cením a pokud to časově zvládnu, ráda bych navštívila i Vaše kurzy. Zdenka P

Od paní Habartové:

Dobrý den pane inženýre,

jsem opravdu spokojemá. Díky Vám jsem si mohla pořídit domů notebook a Vy jste i zařídil připojení k internetu .
Ještě jednou Vám děkuji. S  pozdravem Zdena Habartová.