Spojení na dálku

Aktuální semináře pro seniory k uživatelským dovednostem pro chytré mobily, tablety, PC a notebooky

Náš spolek Moudrá Sovička aktuálně nabízí seniorům krátké semináře SPOJENI NA DÁLKU. Reagujeme na stávající situaci, kdy se nemůžeme se seniory potkávat osobně a pomáhat jim s lepším využíváním informačních a komunikačních technologií.  

Seminář je příležitostí pro všechny, kdo se chtějí i přesto, že to není možné prezenčně, učit lépe využívat možností, které nám technologie a s nimi spojené služby (vyhledávání na internetu, e-mail, bezpečnost, vzdálená pomoc, apod.) nabízejí.   

Seminář je určen pro 5 účastníků, a to buď (1) uživatele PC a notebooků, anebo (2) uživatele tabletů a chytrých telefonů. Každý účastník musí mít k dispozici zařízení, které umožňuje připojení k internetu, mikrofon a reproduktory (sluchátka s mikrofonem). Semináře jsou v délce 60 až 120 minut a témata jsou zvolena podle aktuální potřeby nebo přání účastníků. Důležitým tématem je také ukázat zájemcům, jak si nastavit jejich konkrétní zařízení, aby jim dobře fungovalo SPOJENÍ NA DÁLKU 

 „Výhodou pro takové spojení je, že nám senioři mohou zavolat odkudkoliv. My se spojíme s plochou či monitorem jejich počítače, tabletu, chytrého telefonu a pomůžeme jim vyřešit to, co potřebují i bez osobního setkání.

dav

 

Pro semináře jsou využívány služby Google Meet a Hangouts Meet.