Zvyšování digitální gramotnosti seniorů v roce 2022

Aktivity projektu „Zvyšování digitální gramotnosti seniorů s Moudrou Sovičkou v roce 2022“ jsou podpořeny z dotačního programu Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností.

Cílem projektu je správně a bezpečně naučit seniory ovládat jejich zařízení (chytrý telefon, tablet, notebook, tlačítkový telefon), tj. zpřístupnit technologie a digitální vzdělání lidem 65+. Ukázat jim a motivovat je, jak se sami mohou postupně naučit vybrané služby používat (komunikační služby, mapové služby, služby integrovaného záchranného systému, apod.). Opětovné zapojení seniorů do společenského života, snížení jejich osamělosti a zvýšení jejich digitálních dovedností.

Stáhnout PDF.

Den zdraví na Praze 13

Včera jsme vyrazili s Mobilní učebnou pro seniory na Den zdraví na Prahu 13. V rámci programu jsme návštěvníky informovali o možnosti využít Hodinového ajťáka na Praze 13 a také o vzdělávacím programu Digitální odysea od Nadace Vodafone. V rámci aktivit velmi často instalujeme např. aplikaci Záchranka, Mapy.cz nebo třeba Whatsapp, udělat si pár fajnových fotek. Jsou to služby, které pomáhají seniorům cítit se více bezpečně, rychle si přivolat pomoc, být v kontaktu se svými blízkými nebo vyrazit na procházku a cítit se duševně i fyzicky lépe.

Dny pro rodinu Královohradecký kraj

Moudrá Sovička v rámci programu Digitální odysea od Nadace Vodafone vyrazí s Mobilním centrem pro seniory na akce pořádané v několika městech v Královohradeckém kraji s názvem „Dny pro rodinu“. V Mobilním centru se mohou nejen senioři dotázat „Jak správně a bezpečně ovládat jejich zařízení“ např. chytrý telefon, tablet, tlačítkový telefon :o). Těšíme se na Vás na akci v Trutnově, Hradci Králové, Rychnovu nad Kněžnou, Náchodě a Jičíně. Tým MS
 
Více informací KLIKNI tam: https://www.dnyprorodinu.cz/