Projekty

Projekty našeho spolku se zaměřují na oblasti a činnosti, které pomáhají se spojením napříč generacemi mimo jiné pomocí nových technologií a služeb. Naše projekty a činnosti pomáhají ve zlepšení života seniorů. Cílem je být aktivní, snížit samotu a pocit osamocení a být stále ve spojení. V neposlední řadě v možnosti být co nejdéle ve svém domově a prostředí.  Spolek se zaměřuje na pravidelné vzdělávání a aktivní zapojení seniorů, členů, dobrovolníků a partnerů do projektů. Krok za krokem pomáháme seniorům udržet krok a spojení! Služby jsou určeny pro všechny kdo potřebuje pomoci!

Dnešní doba není jen o pořízení správné technologie nebo služby, ale hlavně o jejím správném a častém používání, o neustálém vzdělávání a o setkávání se s lidmi, kteří mají podobné zájmy a zařízení.

Jak pomáháme:

První spuštění

Služba „První spuštění“ je určena pro všechny, kteří si pořídí, dostanou nový počítač, tablet nebo telefon a potřebují poradit s úvodním nastavením zařízení. Začneme společně!

Zkušebna a půjčovna

Pomáháme seniorům udržet krok a spojení s novými technologiemi a službami. Starší lidé a senioři si na našich kontaktních místech mohou zdarma vyzkoušet tablet, chytrý telefon a s nimi spojené služby. Společně poté hledáme cestu vhodného využití a zapojení nových technologií a služeb do běžného dne seniora. V neposlední řadě starším lidem a seniorům pomáháme s případným nastavením tabletu, instalací aplikací a služeb. Součástí zkušebny je káva a sem tam něco dobrého z domácí kuchařky.

DSC09461                    DSC09463

Technická linka seniorů

Služba technická linka seniorů (rychlá podpora a pomoc) je připravena, pro vzdálenou pomoc při řešení nesnází s počítačem, notebookem, chytrým telefonem nebo tabletem. Služba je určena osobám starším 55 let a seniorům. Pomáhá jim v pohodlné práci s technikou a nemusí mít strach, že si něco špatně nastaví. V případě potřeby nás kontaktují a my se na dálku připojíme, na jejich zařízení a věc vyřešíme. Technická linka je dostupná po celé České republice.

teamviewer-video-call-en

DSC09515

 Hodinový ajťák pro seniory

Hlavní zábavou a činností našich ajťáků je pomáhat osobám starším 55 let s instalací, nastavením a používáním nových technologií a služeb. Naši ajťáci jsou k dostání, buď na kontaktních místech spolku, nebo na vyžádání zajedou osobně až za Vámi (Praha a okolí, Pardubice a okolí, Lanškroun a okolí). Pro bezpečnost služby je Vám vždy zasláno na email nebo telefon heslo, kterým se IŤák identifikuje. Na místě krok po kroku pomáháme s nastavením počítače, tabletu nebo telefonu. Případně si jen tak pohovoříme.

02-co-delame_370                             DSC09388

Technický asistent

Služba „Technický asistent“ je určena všem, kdo chce pomoci nebo má zájem s prezentací na internetu, s tvorbou webových stránek, se zálohováním dat (dokumenty a fotky), s digitalizací dat (např. převod fotek do počítače a záloha), případně jiných aktivit v online světě. Pomůžeme Vám i v případě, že si něco potřebujete objednat nebo někde registrovat přes internet, ale nechcete nebo nemůžete využít svojí emailovou adresu, případně nemáte nebo nemůžete provádět platbu přes internet.

ToomaCZ_8600

Manuály

Speciálně upravené postupy, které jsou dobře a jednoduše čitelné pro starší občany.

Kurzy

Kurzy a školení jsou zaměřeny na výuku nových technologií a služeb, které vedou k poslání spolku. Aktivní zapojení seniorů, různých technologií a služeb v kombinaci s mladou generací zaručuje zábavu a výuku v jednom. Senioři s námi udržují neustále spojení.

     

seniorTAB a seniorHUB

Speciální tablety a prostředí určené pro seniory, umožňuje seniorům získat a pochopit výhody a nevýhody tabletu. Každý z nás má své koníčky, každodenní úkoly a zkušenosti s technologiemi. Společně hledáme cestu a řešení, jak tablety mohou a jsou přínosné pro seniory a naší společnost. Vyzkoušejte si u nás!

      

 seniorPHONE

Tablet pro seniory, který je upraven pro jednoduché a přehledné volání. Pomáháme seniorům s instalací aplikace a nastavením tabletu jako telefonu. Vyzkoušejte si u nás!

 Koala Phone

Mobily pro seniory nebo telefony pro seniory, které jsou upraveny pro jednoduché a přehledné volání. Pomáháme seniorům s instalací aplikace a nastavením telefonu. Vyzkoušejte si u nás!

Pomáháme seniorům udržet krok a spojení!

 Podpořte naše poslání a projekty!