Hodinový ajťák pro seniory

bohuslavaProjekt „Hodinový ajťák“ vznikl v roce 2014 na základě potřeb starších lidí, kteří navštěvovali počítačové kurzy. Mnozí z nich na podobných kurzech všemu rozumí, ale po skončení kurzu si opět neví rady. Vyhledávají pomoc hodinového ajťáka, se kterým společně řeší konkrétní potíže přímo na jejich zařízení. Výstupem setkání je nejen vyřešení požadavku, ale i vysvětlení a sepsání postupu (manuálu). Služba Hodinový ajťák je proto vhodná i jako důležitý doplněk k počítačovým kurzům. Na základě potřeb a zájmu o službu, byl v roce 2015 založen spolek Moudrá Sovička z.s., který se stal platformou pro spojení mladých a starších lidí při používání informačních technologií. Od založení spolku jsme individuálně pomohli více jak 300 seniorům.

Služba je určena pro starší lidi, kteří se nemají na koho ve svém okolí obrátit, potřebují problém vyřešit přímo doma na jejich zařízení nebo se nemohou dopravit na kurz či do servisu (např. zdravotní důvody, omezená pohyblivost). Díky našemu individuálnímu přístupu pomáháme starším lidem a seniorům s tím, co opravdu potřebují a co chtějí řešit. Pomáháme jim s přizpůsobením zařízení přímo jejich potřebám. Stačí si zavolat na pomoc svého hodinového ajťáka, který přijede za nimi domů nebo na předem domluvené místo, vše trpělivě ukáže a vysvětlí, jak postupovat příště.

Délka individuální pomoci: dle domluvy

Prostory: V místě zájemce např. doma, v bytě nebo na předem domluveném místě, prostory spolku

Dny: Pondělí až pátek (výjimečně i o víkendu a svátcích)

Hodiny: Dle domluvy se zájemcem

Témata pomoci:

V rámci individuální pomoci řešíme skutečné problémy a pomoc, kterou zájemci mají při používání počítačů, notebooků, tabletů, telefonů, internetu, emailu a dalších služeb spojených s novými technologiemi a službami.

Ajťáka si můžete objednat na čísle 777 611 790 nebo na emailu info@moudrasovicka.cz.