Geocaching

V rámci činností spolku máme nový projekt s názvem „Kešeři“

Co je to Geocaching? Je to hra pro mozek a nohy, je to skvělé spojení sportu, pobytu venku, v přírodě, je to hra s praktickým využitím technologií. Geocaching je turistická, navigační a trochu i internetová hra. Spočívá v tom, že někdo na neznámé místo ukryje schránku tzv. CACHE (keš). Na internetu získáme souřadnice kešky a různé doplňující informace. Ostatní potom tuto schránku pomocí navigačních přístrojů hledají (GPS, tablet, chytrý telefon). Při nalezení se zapíšou do sešitu ve schránce, případně se vyberou něco z obsahu a výměnou do keše vloží něco svého. Poté vše sdělí na stránce.

Projekt Geocaching pro seniory vznikl v roce 2016 na základě průzkumu, jak využít dostupné technologie pro zábavu, vzdělání a setkávání. Díky tomuto projektu budou senioři procvičovat nejen práci s novými technologiemi (gps, tablet, počítač, internet), ale i procvičovat tělo, paměť a společně poznávat nové místa Prahy. Jedná se o aktivní formu relaxace a opuštění každodenního stereotypu. V neposlední řadě jde o socializaci skupiny a aktivní zapojení skupiny při hledání kešky. Pro hledání kešek, budeme požívat zapůjčené tablety nebo GPS.

Služba je určena pro starší lidi a senioři, kteří chtějí vyrazit ven, chtějí se potkávat s novými lidmi, chtějí si vyzkoušet zajímavé služby, chtějí se naučit používat tablet, GPS nebo chytrý telefon, mají rádi turistku a zároveň chtějí poznat krásy Prahy.

Délka akce: 3 hodiny

Prostory: Akce se koná venku

Dny: Pondělí až pátek

Hodiny: Dopoledne od 9:00 hod do 12:00 hod nebo odpoledne od 13:00 hod do 16:00 hod.

Tablety: k dispozici 10 kusů tabletů seniorTAB 7.85

Téma:

  • Předvedení základní práce s tabletem a ukázka práce s mapou
  • Vysvětleno co je to Geocaching
  • Hledání „Kešky“ pomocí GPS nebo tabletů
  • Zhodnocení akce

Cena akce:

  • 3 000 Kč (plus doprava 250 Kč Praha, mimo dle domluvy), ceny jsou s DPH, kurz pro 10 lidí 2 lektoři *

* Spoluúčast seniora dle výše příspěvku třetí strany, každý další lektor plus 800 Kč, případně dle domluvy.

Akci si můžete objednat na čísle 777 611 790 nebo na emailu info@moudrasovicka.cz.